Formulu Klades stāsts

2003. gadā četri uzņēmīgi 17-18 gadus veci jaunieši satikās Tallinas 21. skolas ekonomikas stundās, kur entuziasma pilni viņi mācījās uzņēmējdarbību. Visus jauniešus vienoja viena problēma – viņiem trūka kompakta mācību materiāla, kas apvienotu visas svarīgās formulas. Tāpēc jaunieši nolēma izveidot savu skolēnu mācību uzņēmumu 4Poega. Uzņēmuma pirmie produkti bija A4 piezīmju klades ar matemātikas un fizikas formulām. Jaunieši pārdeva pašu ražotās klades saviem skolasbiedriem. Ar laiku uzņēmums kļuva aizvien plašāk pazīstams skolēnu vidū un tas guva ievērojamus panākumus. Pēc gada firma bija izaugusi un puiši to oficiāli reģistrēja. Skolēnu mācību uzņēmums 4Poega kļuva par juridisku personu Realister OÜ.

Kopš tā laika daudz kas ir mainījies. Sākotnējais igauņu uzņēmums ar divu veidu kladēm ir izaudzis visos virzienos – vairāk zīmolu, vairāk produktu un vairāk valstu. Tomēr firmas galvenais mērķis nekad nav mainījies – padarīt mācīšanos jautru, nodrošinot simtiem tūkstošu jauniešu ar noderīgām un viegli izmantojamām kladēm.

Šobrīd Formulu Klade “ģimenē” ir 4 veidu klades, kuras Latvijā izstrādā un pārdod Realister OÜ un UAB Disco Products: Formulu Klade, Klade Spirāle, Formulu Klade sākumskolai un Klade Asistente.